„No já tu svíčkovou budu muset opravdu udělat,“ smála se Věra Němejcová, když viděla, že její manžel Josef zdárně zdolal horolezeckou stěnu na vrchu Háj v Aši.

„Zkoušel jsem to poprvé v životě a měl jsem z toho velký strach,“ přiznal Josef Němejc, když dokončil svůj výstup. „Ale povedlo se a mám úžasný pocit vítězství. Jsem nadšený. Ani jsem sám nečekal, že se mi to podaří.“

S manželkou se vsadil, že když zvládne vylézt asi do poloviny stěny, bude svíčková. „Já se dostal až nahoru, tak to bude asi hodně sladká odměna,“ smál se.

Na lezecké stěně na vrchu Háj se poprvé konala akce pro veřejnost pod vedením členů Alpin klubu Aš a správce stěny Josefa Cimpricha.
„Bude se konat pravidelně jednou měsíčně, zřejmě na konci měsíce,“ informoval správce. „Znamená to, že každý příchozí si může vyzkoušet, jak mu to jde.“

Lezecká stěna je v provozu od podzimu loňského roku a přestože se tato veřejná akce konala poprvé, setkala se s velkým ohlasem.

Lidé, kteří kolem projížděli na kole nebo se procházeli, se zastavovali a odvážlivci zkusili, jestli překonají strach z lezení.
Na sobotu 8. května se na Háji chystá Lumpův memoriál. Jde o běžecký závod pro celé rodiny. Startovní výstřel zazní v 10 hodin na parkovišti u sjezdovek.