Nejen známé osobnosti či roztomilá zvířátka je možné najít v kalendářích. V tom, který chystají společně Vyšší odborná škola (VOŠ) Cheb a Chráněné dílny Joker Cheb, se objeví kresby zdravotně postižených obyvatel Chebska.

„Kalendář bude opravdu jedinečný a velmi zábavný. Bude také vybarvovací, každý uživatel si ho tedy může dotvořit k obrazu svému,“ uvedla Lucie Poláková z VOŠ.

„Bude to super originální ručně vytvořený kousek, který vyjde v limitovaném nákladu 500 kusů. Na jeho tvorbě se kresbami podílí klienti Jokeru v rámci výtvarných dílen, které už rok pro Joker osobně vedu, a studenti naší VOŠ,“ přiblížila.

„Studenti se podílí nejen na grafické podobě kalendáře, ale všichni se přičiní zejména o jeho distribuci mezi veřejnost, každý dostane za úkol prodat určitý počet kalendářů. Výtěžek z prodeje samozřejmě věnujeme Jokeru na pokrytí potřeb klientů, kteří využívají jeho služby. Díky odborným praxím, které můžeme již druhým rokem v sociálně terapeutických dílnách Jokeru vykonávat, se mnoho našich studentů s klienty osobně zná. Myslím, že zejména ty dobré osobní vztahy a skvělá atmosféra, která v Jokeru vládne, jsou důvodem, proč se studenti pustili do společného díla s tak velkou vervou. Jsem na ně moc pyšná. Výsledek naší práce už teď vypadá velmi nadějně,“ pochvalovala si Poláková.

Padesát kusů kalendáře už si dokonce s předstihem objednal chebský Kotec jako dárek pro své zaměstnance.

„Třeba se nám ozvou i další zájemci, kteří by chtěli větší počet kalendářů. Stačí napsat na školní email nebo zavolat, nabízíme možnost podpořit dobrou věc. S finální podobou kalendáře určitě čtenáře Deníku rádi seznámíme,“ dodala Poláková.

Ve výtvarné dílně Joker zastihl Deník čtyři klienty, Věrku Malou, Péťu Klimeše, Hanku Kukrálovou a Jirku Hrachovce. Tentokrát dostali za úkol nakreslit pozvánku na ples Chráněných dílen. „Nejdřív to chce nápad, ale kde ho vzít a nekrást,“ smál se Péťa Klimeš.