Zdražení jízdného v meziměstských linkových autobusech od 1. února na Chebsku zaskočilo a rozčílilo cestující. Nechápou, proč společnost Autobusy Karlovy Vary nevyužila některých médií a nerozhlásila plánované zdražení jízdného.

„Já osobně hromadnou dopravou nejezdím,“ řekla Petra Králová z Chebu. „Myslím si ale, že jestli o zdražování nedali nikde veřejně vědět, tak to lidi určitě zaskočí. Měli na to cestující předem dostatečně upozornit,“ dodala.

„Jízdné se od 1. února zdražilo o jednu až dvě koruny,“ sdělil Zdeněk Suchan, ředitel společnosti Autobusy Karlovy Vary. „Hlavním důvodem zdražení jsou omezené rozpočty a méně cestujících. Je to i naše obrana proti snížení dotací od Karlovarského kraje. Po projednání s krajským úřadem jsme plánované zdražení dostatečně uveřejnili na zastávkách a v autobusech. Jednotlivé tarify měli k dispozici i naši řidiči. Změněný tarif je ke stažení i na našich stránkách. Pokud by ovšem přišel někdo, kdo o změně opravdu nevěděl, tak by to s ním musel řešit řidič individuálně,“ dodal Suchan.

„Autobusem jezdím každý den,“ řekl František Vlk, student z Chebu. „Proto mě opravdu hodně překvapilo, když po mně chtěl řidič autobusu o korunu víc. Samozřejmě jsem zaplatil, ale nevím, jak to budou řešit lidé, kteří budou mít spočítané peníze přesně na cestu a když přijdou do autobusu, tak jim bude koruna chybět. Řidiči je pak do autobusu nemusejí pustit,“ dodal František.