Vláda chce zvednout o deset procent platby na povinné ručení. Řidiči nejen na Chebsku se bouří, už teď někteří platí jako diví. Poslanci totiž chtějí, aby pojišťovny zvýšily minimální plnění ze současných osmnácti na pětatřicet milionů korun. Aby však nedošlo k náhlému nárůstu, chtějí ho rozložit až do roku 2012.

Řidiči tak poté budou lépe chráněni například před vysokými škodami, které způsobí někomu jinému. Celkové zdražení bude záviset i na celkové výši škod.
´Šoféři´na Chebsku se rozčilují.
„Už nyní platím za povinné ručení dost peněz, a zatím jsem měl štěstí a neboural jsem. Myslím, že současná výše poplatků, je tak akorát. Myslím, že zvýšením poplatků se ničeho nedosáhne,“ uvedl Jan Kratochvíl z Chebu.

„Ano u nás ve státě je to celkem běžné, neustále se nějaké služby zdražují, ale stejně nedosáhneme toho, abychom dostali nějaké peníze navíc do své kapsy,“ rozčiloval se Jaroslav Pletený z Chebu. „Z čeho to máme asi zapaltit, když nám v práci nepřidají?,“ dodal.
Někteří však se zdražením souhlasí.
„Je správné, že se bude za povinné ručení platit více,“ řekla Jana Marková z Chebu. „Je to věc, která je docela potřebná. A pokud budeme více chráněni, bude to jenom dobře,“ dodala.