Omamné látky jsou velmi starého původu. Jejich užívání je popsáno už ve starověkém Egyptě, Mezopotámii či Krétě. Každopádně, zde se spíše jednalo o rituální či lékařské použití. U učitele Integrované střední školy Cheb, na jehož zvláštní chování upozornili sami žáci (o případu Deník informoval), se ovšem nedá předpokládat, že by používal pervitin k rituálním účelům. Podle zjištění policistů jej dokonce prodával, a to až v několika desítkách případů.

„Ten učitel na škole nepracuje už víc než měsíc,“ řekl další ze studentů chebské ISŠ. „Choval se divně, to je pravda. My jsme ho ale mívali výjimečně na suplování. Jednou nám něco řekl a vzápětí to vyvrátil. Měl jsem ho ale spíš za podivína. Nenapadlo by mě, že jsou za jeho chováním drogy.“

Podle neoficiálních informací měl učitel ale ještě jiné choutky, údajně měl obtěžovat mladé chlapce.

„Znám ho jako kolegu ze školení němčiny. Drby jdou už dlouho. Je gay, to myslím nezastírá,” poznamenala vyučující z jiné chebské školy.

Deníku se podařilo s dotazem na zvláštnosti v chování jmenovaného učitele oslovit jeho osmdesátiletého otce Josefa z Chebu. „Bohužel jsme se moc často nestýkali. S jeho matkou jsem se rozvedl už v roce 1972, to bylo synkovi šest let. Pak jsme se tak trochu také rozkmotřili, nechoval se totiž nijak vzorově. Problémové jednání na něm bylo asi také tak trochu patrné. Naposledy jsme se střetli asi před dvěma měsíci,” do dal. Jak už v Deníku zaznělo, vyučující je obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. „Pětačtyřicetiletého obviněného muže vyšetřují chebští policisté na svobodě. V případě odsouzení mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,” doplnila Andrea Kávová, mluvčí krajského ředitelství policie.

(kuč, sim, šma)