VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Že je ve třídě pes, zjistily některé děti až na konci hodiny

Cheb – 3. Základní škola v Chebu dýchla na maminku postižené dívky přátelskou atmosférou.

10.9.2010
SDÍLEJ:

ASISTENČNÍ PES doprovází Ivanku Řeřichovou všude, i na hodinu pracovní výchovy do školní kuchyňky. Foto: Deník/ Nataša Šmatová

Jako šok popisuje svůj první dojem ředitel 3. základní školy Cheb na chebském Malém náměstí Pavel Černý, když se dozvěděl, že žákyni sedmé třídy Ivanku Řeřichovou bude na vyučování doprovázet asistenční pes.

„V prvním okamžiku jsem ani neuvažoval o tom, že bych připustil, aby se ve školní budově pohyboval pes,“ přiznal ředitel.

Po následných rozhovorech a vyčerpávajících informacích od Ivany Řeřichové, maminky zmíněné školačky, začal sám vyhledávat informace o asistenčních psech a hledal zkušenosti jiných škol.

„Potom jsem začal uvažovat, jestli můj prvotní pocit nebyl unáhlený,“ připustil a rozhodl o tom, že Ivanku přijme i s jejím psem.

Vzhledem k tomu, že je škola jako jediná v Chebu bezbariérová, nebylo nutné z provozního hlediska přistupovat k razantním změnám. K přesunu mezi jednotlivými patry budovy slouží výtah. Jediný problém je s přístupem do školní jídelny, kde se situace řeší provizorně, alespoň prozatím. „Detaily dolaďujeme během postupující doby,“ řekl. Škola bude zároveň žádat Krajský úřad o finanční pomoc na školní pomůcky.

„Mohu říct, že na mě z této školy dýchla přátelská atmosféra,“ připojila svůj postřeh Ivana Řeřichová, která své dceři dělá ve škole asistentku. „Jak přístup ředitele, tak také pedagogického sboru i spolužáků je naprosto skvělý.“

Děti dostaly na začátku školního roku upozornění, že psa nesmí hladit ani nijak mazlit. „Nedělá nám to problém,“ řekl Ivančin spolužák Dan Šlégr. „A když je potřeba, Ivance pomáháme,“ poznamenal.

Někteří ze spolužáků dokonce první školní den zjistili teprve na konci hodiny, že je ve třídě pes. „Je tedy vidět, že pes vyučování nijak nenarušil, čehož jsem se obával,“ byl ředitel příjemně překvapen. „Chtěla bych jen vzkázat ostatním ředitelům škol, aby se toho nebáli,“ dodala Řeřichová. Asistenční pes svého pána doprovází všude, ale svou přítomností okolí rozhodně neobtěžuje.

Autor: Nataša Šmatová

10.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení