VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ze školáků se na chvíli stali filmaři

Skalná –Kristýna Motyčáková s Klárou Melicharovou pro změnu točily komedii, ale nikoliv běžným způsobem. Jejich film sestával z devíti set fotografií.

19.5.2011
SDÍLEJ:

Ze školáků se na chvíli stali filmaři. Foto: Foto: Archív ZŠ Skalná

Zcela novou zkušenost získali žáci Základní školy (ZŠ) Skalná, když si zkusili sami vymyslet, natočit a vyrobit krátké filmy. Celkem devět žáků ze Skalné a sedm školáků z bavorské Volksschule Kemnath se zúčastnilo mezinárodního projektu „Klapka … a akce!“.

„Jeli jsme do Německa a tam jsme Češi a Němci vytvářeli jakýkoliv film,“ popsala Dominika Vlasáková. „Rozdělili nás do tří smíšených skupin a měli jsme na to celkem tři dny. Já jsem točila parodii na Červenou Karkulku,“ řekla.

„To my jsme točili horor,“ přidala se Tereza Polívková. „Bylo to o holce, která vidí ducha a když se svěří mámě, ta jí nevěří a pošle ji do psychiatrické léčebny. Duch potom přijde za mámou a vystraší ji tak, že spáchá sebevraždu.“ Trochu nezvyklý scénář vymýšlela Míša Prekopová.

Kristýna Motyčáková s Klárou Melicharovou pro změnu točily komedii, ale nikoliv běžným způsobem. Jejich film sestával z devíti set fotografií. „Bláznivý profesor vymýšlel různé pokusy, jeden se mu nepovedl a on zmizel,“ řekla stručně Kristýna.

Dívky se celý pobyt užily, i když tři dny byly opravdu náročné.

„Díky společné práci na tomto mediálním projektu byly německé i české děti konfrontovány s rozdíly a podobnostmi obou jazyků a kultur,“ doplnila informace učitelka Irena Heczková. „Jelikož všichni celou dobu pracovali ve smíšených malých skupinách, trénovali tak nejen mezikulturní kompetence, ale i sociální kompetence, jakými jsou například týmová práce, komunikační dovednosti, řešení konfliktů a jiné.“

Po seznamovacích hrách zjistili účastníci, že i s pomocí malých znalostí němčiny, češtiny, angličtiny, případně dorozumívání ´rukama a nohama´, si mohou bez větších problémů rozumět.

„Měli jsme ve skupině dva Němce, kteří uměli česky,“ poznamenala Dominika.

Během tří dnů práce na projektu se účastníci také naučili při takzvaných jazykových animacích některé základní obraty v češtině a němčině.

„V rámci projektu vznikly tři krátké filmy, které budou jako soutěžní zaslány do JuFinale 12. Hornofalckého mládežnického filmového festivalu, který se koná 26. listopadu 2011 v Chamu,“ dodala vyučující.

Autor: Nataša Šmatová

19.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení