Konal se tu již osmý ročník turistického dne. Pro děti si organizátoři připravili nejrůznější soutěže. Některým z nich dokonce pomalovali obličej barvami.

„Zábavu pro ratolesti jsme si připravovali sami," řekla Monika Janovcová z oddělení kultury a cestovního ruchu na chebské radnici. „Celkem jsme tu měli připraveny čtyři stovky vuřtů na opékání. „Letos úplně poprvé jsme si pro děti připravili i zajímavou akci, kdy si mohly nechat pomalovat obličej nejrůznějšími motivy. A tak se tu sešla celá řada dětí, které si nechaly na obličej namalovat například zvířata," podotkla Janovcová.

Mimo jiné si všichni příchozí mohli u rozhledny zakoupit i dárkové předměty, které se k ní váží, anebo si poslechnout zpěváka Romana Mánka Hruňka z Chebu, který všechny přítomné bavil zpěvem a hrou na kytaru.

Ratolesti byly akcí velmi nadšené. „Dnes se mi tu moc líbilo. Nechala jsem si na sebe nakreslit motýlka," řekla malá Natálka Dorazinová z Hroznětína.

„Velmi se mi zalíbilo, když jsem si nechala vymalovat obličej různými barvami," smála se jedenáctiletá Eliška Valušková z Chebu. „Dobré byly i hry, kdy jsem se snažila strefovat obručí anebo míčky do cíle. Letos jsem tu na této akci byla poprvé," dodala.