Právě té se podařilo získat zelenou stuhu v celostátním kole Vesnice roku. Drmoul už navždy zůstane historicky první obcí Karlovarského kraje, jež si takový úspěch připsala.

„Je to úžasné,” řekl Josef z Drmoulu. „Je pravda, že menší úspěchy Drmoul na svém kontě má. Umístili jsme se i v soutěži Vesnice desetiletí. Všechno ale v rámci kraje. Za ta léta, co tady bydlím, se toho hodně změnilo, a k lepšímu. Ta pýcha a radost opravdu je. Dokazujeme tím, že se dá o svoje okolí starat i s malým rozpočtem, když na radnici sedí ti, kterým na obci záleží.” Zelená stuha se uděluje za péči o zeleň, veřejná prostranství a krajinu. „V první chvíli se objevila samozřejmě úžasná radost a euforie,” řekla starostka Drmoulu Vladislava Chalupková.

„Na druhou stranu takový úspěch zavazuje.” Podle jejích slov Drmoulští v tak velký úspěch příliš nevěřili. „Jistěže jsme toužili umístit se v popředí. Když jdete do podobné soutěže, v úspěch doufáte.” Výchozí pozici v soutěži neměl Drmoul vůbec jednoduchou. „Obcí vede frekventovaná silnice,” vysvětlil předseda hodnotící komise Jaroslav Brzák. „Tato obce se s tím vším perfektně poprala.” Kromě skleněného poháru si Drmoul odnesl také šek na sedm set tisíc korun, tyto finanční prostředky budou opět použity na úpravu zeleně. „To je také jednou z podmínek soutěže,” dodala Chalupková.