VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zelený dědek protestuje proti kácení

Aš - Sdružení se nezamlouvá rozsah úprav, které by mohly vyústit v likvidaci charakteru vzrostlého anglického parku.

28.8.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Radim Havlík

Mnoho stavebních úprav v poslední době zažívá město Aš. Některé jsou provázeny protesty ze strany občanského sdružení Zelený dědek, kterému se nelíbí například zásahy do zeleně spojené s kácením stromů v sadech Míru.

Jádro sporu představují stromy, které by měly být pokáceny. „Plánovaný počet stromů určených k pokácení se nám zdá zbytečně velký. Proto jsme také iniciovali petiční akci, která odmítá revitalizaci sadů Míru. Máme za sebou již dvě setkání s představiteli města a jsme ve fázi dialogu, kdy se snažíme dosáhnout kompromisu. K některým změnám na náš podnět již došlo,“ řekl Martin Flaška, předseda sdružení Zelený dědek.

Sdružení se dále nezamlouvá rozsah úprav, které by mohly vyústit v likvidaci charakteru vzrostlého anglického parku.

Radnice se brání tím, že zásahy do zeleně jsou v rámci stavebních prací nutné. „Pokud chceme, aby sady Míru vypadaly jako anglický park, byly bezpečné a estetické, musíme přistoupit k vykácení starých a poškozených stromů. Pochopitelně je nutné přihlédnout k tomu, že některé stromy jsou v místech, kde brání budování cest, případně jiným úpravám. Rovněž je třeba zdůraznit, že místo pokácených stromů budou vysázeny nové, včetně keřů, podle projektu vypracovaného zahradními architekty ve spolupráci s dendrology,“ sdělil mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „Před dvěma lety jsme nechali v sadech Míru porazit kolem devadesáti stromů, protože byly buď poškozené, nebo příliš zahušťovaly plochu pod nimi. Díky tomu se místo začalo podobat anglickému parku, narostl i trávník, který tam předtím kvůli zastínění nebyl. Ten pravidelně sekáme. Tenkrát nikdo neprotestoval, což je zajímavé,“ vysvětlil mluvčí Milan Vrbata.

Dalším sporným místem je také Masarykovo náměstí. Ašská radnice na tomto místě započala stavební úpravy, které mají změnit náměstí v nové odpočinkové místo se sadovnickou úpravou, kde nebude chybět například malý potůček.

Také v tomto případě sdružení Zelený dědek protestuje proti kácení, které vidí jako špatné řešení.

„Občané se mohou seznámit s konečnou podobou revitalizace náměstí, protože je na něm umístěna informační tabule. Na ní je vidět budoucnost lokality v dohledné době,“ sdělil mluvčí Milan Vrbata. Podle jeho slov musel být bohužel odstraněn i vzrostlý smrk používaný jako vánoční strom, neboť byl již nebezpečný.

Autor: Tomáš Blecha

28.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Ilustrační foto.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení