Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zelený pás se rýsuje, signálka se stane zajímavá pro turisty

Ašsko –Bývalé hraniční pásmo na Ašsku se stane dalším místem pro setkávání sousedů.

27.2.2011
SDÍLEJ:

BÝVALÁ ROTA u Pastvin na Ašsku. Zakázané místo se v dohledné budoucnosti stane místem pro turismus. Foto: Foto: archív projektu Zelený pás

Je jasno, Sdružení Ašsko už vybralo projektovou kancelář, která navrhne dokumentaci pro města Aš a Hranice a obec Krásná v rámci projektu ´Detailní plánování pro přeshraniční síť Zelený pás´. Hranice, která před pár lety oddělovala země sovětského bloku od zbytku Evropy, zmizí ze světa. V místech, kudy až do konce 80. let vedla železná opona, totiž začíná vznikat zelená hranice.

Ostnaté dráty na bývalé česko – německé hranici nahradí dlouhý zelený pás. O zelenou hranici by se měli starat ochránci přírody. Ti také doufají, že ohrožené živočišné druhy by se mohly v unikátním přírodním biokoridoru rozmnožit natolik, že by se odtud mohly rozšířit do okolní krajiny. Nová hranice by měla sloužit turistickým a poznávacím výletům.

Projektová dokumentace pro Aš bude zahrnovat regeneraci zeleně v Geipelově parku, parku nad prodejnou Billa a pod Tyršovým domem. Nedílnou součástí bude úprava historické Kostelní cesty směřující od Geipelova parku přes obchvat ke státní hranici s Německem a revitalizace prostranství u státní hranice mezi bývalou celnicí u silničního přechodu až k železnici na Selb. Zde by měl být památník Železné opony jako objekt turistického ruchu. Stát tady bude takzvaná špačkárna a drátěné zátarasy v původní podobě.

„Hlavním tématem projektové dokumentace v Hranicích je II. etapa naučné stezky. V rámci již vybudované naučné stezky se tady vysadí různé druhy stromů. Stezku zároveň obohatí některé druhy hornin a nerostů, které jsou svým výskytem typické pro Karlovarský kraj. Informační tabule tak návštěvníkům představí Neživou přírodu Karlovarska,“ upřesnila Petra Bulantová, předsedkyně sdružení.

Také v Hranicích se vybuduje 20 až 25 metrů dlouhý úsek Železné opony. Součástí dokumentace bude i revitalizace zahrady zdravotního střediska. Projektová dokumentace v obci Krásná ponese název Revitalizace Zámeckého parku. Ta zahrnuje obnovení základů zámku, historických chodníků, úprava výsadby, osazení mobiliářem a vytvoření odpočinkové zóny pro děti.

„Ten památník Železné opony by mohl být zajímavý,“ konstatoval jeden z obyvatel Aše.

Autor: Nataša Šmatová

27.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Obal prvních Stínů nad Krušnými horami.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Ilustrační foto.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Chebští tanečníci opět zabodovali

Cheb - Další úspěšnou misi mají za sebou tanečníci ATK Standard Cheb. Ti se tentokrát představili v Kladně a v Říčanech. A domů se s prázdnou nevrátili.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

V Teplé budou mluvit o čokoládě

Teplá - Potěšení, lék i přítel, vším tím může být pro své milovníky čokoláda. A právě o ní bude přednáška Život s vášní a čokoládou. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení