Po letech strádání se cestující na železnicích v regionu konečně dočkali zkvalitnění služeb. Od loňského roku je v provozu nová železniční zastávka Cheb – Skalka a od začátku srpna mohou používat zastávku přímo u františkolázeňského Aquafóra. České dráhy do provozu ještě zapojili i moderní motorové soupravy Regionova. Navíc začíná dlouho očekávaná rekonstrukce nádraží v Mariánských Lázních.

„Stavební práce začnou pravděpodobně na konci září,“ uvedl Martin Hamšík, tiskový mluvčí společnosti Grandi Stazioni, která bude revitalizaci nádraží provádět. „Rekonstrukce budovy se bude provádět po částech, tak aby do konce roku 2008 bylo vše hotovo,“ zdůraznil Hamšík. Podle něj vznikne v objektu mariánskolázeňského nádraží 900 metrů čtverečních nových komerčních ploch, kde nebudou chybět restaurace, kavárna a nové obchody. Revitalizace má stát společnost Grandi Stazioni 80 miliónů korun. Za to získá budovu na 30 let do pronájmu.
Mariánské Lázně tak získají čisté a fungující nádraží, které jen přispěje k dobré pověsti města. Zároveň s touto akcí chce radnice opravit i přilehlé náměstí a autobusové nádraží.

„Nádraží to už opravdu potřebuje. Vždyť vedlejší hala je neuvěřitelně počmáraná vandaly a jít na pánské záchodky se dá jen s největším sebezapřením,“ reagoval na zprávy o rekonstrukci nádraží Jiří Tomeček z Mariánských Lázní, Revitalizace této stanice není ale jedinou novinkou na železnicích Chebska.
Do provozu jsou nasazeny nové, respektive modernizované motorové jednotky Regionova. Ty jsou cestujícím k dispozici na tratích Cheb – Hranice u Aše a Mariánské Lázně – Cheb – Karlovy Vary.
„Jezdí se v nich docela pohodlně, jen při brzdění ve stanicích mi Regionovy připadají strašně hlučné. No, alespoň v nich nesmrdí výfuk, jako ve starých motorácích,“ poznamenal spokojeně David Lípa z Mariánských Lázní.


Zatím poslední novinkou, kterou cestující na železnici zaznamenali, je otevření nové zastávky Františkovy Lázně – Aquafórum. Ta je v provozu od 1. srpna a největší radost z ní mají návštěvníci sousední vodní atrakce, kterým významně zjednodušila cestu.
Další nová zastávka na Chebsku je už v provozu od loňské Krajinné výstavy bez hranic. Tehdy sloužila převážně německým návštěvníkům. Dnes ji využívají i mnozí Chebané. „Od vlaku to mám domů mnohem blíž než od autobusu. Když jdu domů s velkým nákupem, tak jedu raději vlakem,“ řekla Ivana Jarošová ze sousedního sídliště Skalka.
Bohužel, jak jsme vás již informovali, odlehlá zastávka na okraji města se už několikrát stala terčem řádění místních vandalů.