VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Železniční most je po čtyřech měsících práce na svém místě

Jindřichov - Výstavba nového mostu přišla na 93,3 milionu korun

3.8.2016
SDÍLEJ:

PŘEDMONTÁŽ OCELOVÉ konstrukce trvala přibližně čtyři měsíce, osazení mostu do definitivní polohy zabere tři dny. Foto: Deník/ Václava Simeonová

Jedenáct metrů šířka, 69 metrů délka a hmotnost 610 tun. To jsou parametry ocelové konstrukce železničního mostu nad Ohří v Jindřichově u Chebu.

„K výměně mostu se přistoupilo z důvodu špatného technického stavu stávající konstrukce, který v současnosti umožňoval pojezd železničních vozidel maximální rychlostí 50 km/h. Výměna staré konstrukce za novou, moderní umožní zvýšení rychlosti až na 100 km/h," vysvětlil tiskový mluvčí společnosti Metrostav Vojtěch Kostiha s tím, že most má železobetonové opěry, nosná konstrukce je ocelová.

Díky novému mostu nebudou projíždějící vlaky tolik slyšet a sníží se náklady na údržbu mostu. Předmontáž ocelové konstrukce trvala přibližně čtyři měsíce, osazení mostu do definitivní polohy zabere tři dny.

„Nový most nebude mít pilíře v řece, a to hned ze dvou důvodů. Nebude hrozit jejich podemletí protékající vodou a také v případě povodní nebudou pilíře tvořit překážku v korytu toku řeky," podotkl tiskový mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiáš.

Výstavba nového mostu přišla na 93,3 milionu korun.

Kvůli pracím bude pro vozidla do soboty 6. srpna uzavřen most přes Ohři v Jindřichově u Chebu. „Objízdná trasa je vedena po silnicích III/21226, III/21217 a III/21227 ve směru od Hradiště a po silnicích II/606, II/214, I/21, III/21217 a III/21227 ve směru od Chebu. Prosíme řidiče, aby v uvedených lokalitách respektovali dopravní značení," upozornila tisková mluvčí města Chebu Simona Liptáková.

Zároveň bude do 5. srpna uzavřen železniční přejezd na silnici III. třídy číslo 21228 mezi obcemi Jindřichov a Tršnice. 

Autor: Václava Simeonová

3.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení