„Otřes jsme zaznamenali, ale nebylo to nic zásadního," uvedl starosta obce Nový Kostel Oto Teuber. „Nejvýraznější byl akustický vjem," podotkl.

Zemětřesení se na Chebsku objevila výrazněji v létě roku 2011, kdy se zem otřásala několik dnů a budila lidi ze spánku. Podle geologů však nejde o nic závažného.

„Domnívám se, že tento jev, ačkoliv byl silnější než všechny předchozí, nepředznamenává, že by se aktivoval nový zemětřesný roj v této oblasti," uvedl Josef Horálek z Geofyzikálního ústavu v Praze.

„Podle dostupných údajů z měřicích přístrojů se zdá, že se jednalo o ojedinělý otřes země, který měl epicentrum devět kilometrů severně pod obcí Nový Kostel," upřesnil Horálek. Podle něj to vypadá, že se zemětřesná energie přesunula do nové oblasti. V roce 2008 a předešlé roky se zemětřesení vyskytovala spíše jižně od Nového Kostela. Od léta 2011 se začala energie uvolňovat od obce severně.

„Jev se nedal přeslechnout," řekl Rudolf Kovařík z meteorologické stanice v Šindelové. „Znělo to, jako by nám pod nohama projížděl vlak. Což byl velmi nepříjemný pocit," dodal Kovařík.