Kromě světových skladeb zazněly v kostele i vánoční koledy. Mimo pozvané hosty všem návštěvníkům zazpíval i starosta Nového Kostela Oto Teuber.

„Příprava koncertu není jednoduchá, všechno připravujeme minimálně půl roku dopředu, abychom si zajistili to, že zpěváci opravdu dorazí," sdělil starosta Oto Teuber.

Vánoční koncerty se konají v Novém Kostele již dvacet let. Zpočátku je připravovala místní základní škola. Následně vedení obce navázalo na tradici a pokračovalo v koncertech i v dalších letech.

„Jsme moc rádi, že každým rokem máme plný kostel skvělých posluchačů, kteří zpěvákům hlasitě aplaudují. Celý koncert je takové oživení vánočních svátků. Každým rokem sem zveme několik zpěváků. Míša Nosková je již naší stálicí. Ale snažíme se každý rok udělat koncert nějakým způsobem originálním. Letos jsme tady měli mladého zpěváka Tomáše Kostku a také muzikálového zpěváka, který získal už dvakrát Cenu Thalie, Honzu Kříže," poznamenal starosta obce.

Míša Nosková je česká sólová a muzikálová zpěvačka a finalistka pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar. V roce 2011 vystoupila na festivalu na Krymu, který sledovali diváci ze 17 zemí Evropy, získala 2. místo.