Po těžké nemoci zemřela v pondělí 4. listopadu radní Karlovarského kraje Daniela Seifertová (ANO). Krajský úřad vyvěsí před budovou A černou vlajku. Včera už vytvořil pietní místo ve vestibulu budovy A, kam lidé mohou přijít vyjádřit soustrast pozůstalým a úctu zesnulé. Informovala o tom mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

Daniela Seifertová zastávala post náměstkyně pro oblast kultury a památkové péče a bylo jí 60 let. „Do poslední chvíle, pokud jí to zdravotní stav umožnil, vykonávala svou funkci, ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi v oblasti kultury i se všemi aktéry společenské a kulturní sféry pomáhala rozvíjet kulturní dění a zlepšovat situaci v oblasti správy památek v regionu. Díky ní Karlovarský kraj nabídl v uplynulém období celou řadu velkých akcí pro veřejnost, které se týkaly například oslav 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky, Dnů lidové architektury nebo výstavy Má vlast cestami proměn. V neposlední řadě se podílela také na realizaci programů připomínajících 30. výročí takzvané sametové revoluce,“ uvedla mluvčí.

Volba náhradníka náměstkyně hejtmanky se odehraje z pietních důvodů nejdříve na prosincovém zasedání krajského zastupitelstva.

Velmi známá byla Daniela Seifertová také v Chebu, kde pracovala jako místostarostka a radní. Do funkce místostarostky byla zvolena 10. října 2014.

„Jejím cílem byla snaha posunout věci veřejné o kousek dál. Ráda se setkávala s občany při příležitostech pracovních i ve svém volném čase. Na konci roku 2016 byla z funkce místostarostky uvolněna a zůstala členkou rady. O rok později, 21. prosince 2017, na funkci rezignovala, jejím novým působištěm se stal Krajský úřad Karlovarského kraje,“ uvedla mluvčí města Chebu Simona Liptáková.

Daniela Seifertová tehdy oznámila, že je nemocná. Vždy však byla velmi vstřícná a své pracovní závazky, které vnímala jako službu občanům, plnila do posledních dnů. Byla ženou, které si mnoho lidí vážilo. „Budeme na paní Danielu Seifertovou vzpomínat. K uctění její památky vedení Chebu rozhodlo, že vyvěsí smuteční prapor na budově radnice do dne konání pohřbu,“ poznamenala mluvčí Chebu.

Symbolickým rozloučením s Danielou Seifertovou bude také páteční koncert Symfonická Salome v chebském divadle, na jehož přípravě se z pozice radní pro kulturu vydatně podílela a velmi usilovala o to, aby se tato jedinečná kulturní akce konala právě v Chebu. Během svého působení ve městě organizovala i benefiční Avon pochod. Kromě jiného zahájila i revitalizaci jednoho z největších parků v Riegrově ulici.