Proti neznámé pachatelce zahájili chebští policisté úkony trestního řízení ve věci trestného činu krádeže a trestného činu porušování domovní svobody.

"Pachatelka před několika dny zazvonila na dveře bytu poškozené ženy a využila lsti, která spočívala v tom, že jde zapsat stav vody," uvedla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. "Následně vstoupila pachatelka do bytu, kde předstírala, že si v kuchyni potřebuje na stole něco napsat a s poškozenou ženou vedla příjemnou půlhodinovou konverzaci." Podle mluvčíje pravděpodobné, že zlodějka jen odvedla poškozené její pozornost a umožnila tak vstupu dalším pachatelům, kteří prohledali další místnosti a ukradli jí tak18 tisíc korun a dálkový ovladač na televizi. Policie po mladé pachatelce silnější postavy nyní intenzivně pátrá.

Policie zároveň varuje především starší občany, aby si na podobné chování neznámých lidí dávali pozor a nikoho cizího si nevpouštěli do bytů. Zároveň touto cestou žádá veřejnost o sdělení jakékoli informace, která by mohla přispět k objasnění tohoto případu. Například, zda se s obdobným případem již někdy setkali nebo si všimli někoho podezřelého v jejich okolí. Žádáme, aby tyto skutečnosti oznámili na kterékoliv policejní oddělení popřípadě na bezplatnou linku 158.