Kurz sebeobrany je určen pro ženy a dívky starší 13 let, horní věková hranice není definována a kurz je postavený tak, aby jej zvládly i seniorky. Kurz povede přímo hlavní trenér organizace – Michal Janoušek alias Instruktor Mike, který se věnuje studiu bojových umění a reálných sebeobran 25 let, posledních 10 let cvičí a reprezentuje v ČR izraelské systémy boje – Krav Maga & Kapap, ve kterých se zdokonaluje skrze soustředění přímo u mistrů v Izraeli.

„V sobotu 4. května proběhne v čase od 10 do 12 hodin poprvé v Chebu jedinečný kurz sebeobrany žen pod hlavičkou celorepublikové organizace Kapap Czech. Specifikum tohoto kurzu sebeobrany žen je, že pro všechny zaregistrované účastnice je tento kurz zcela zdarma,“ uvedl Michal Janoušek. Jak vysvětlil, Kapap Czech je organizací, která provozuje síť škol izraelské sebeobrany Krav Maga & Kapap a aktuálně působí v 15 městech České republiky a má přes 400 členů. Věnuje se výcviku reálné sebeobrany pro děti, mládež, dospělé, ženy, seniory či profesionály. V Chebu probíhají pravidelné tréninky pro mládež a dospělé od 13 do 99 let v tělocvičně na Písečné 2 každou středu, pátek a neděli v podvečer. Nábor je celoroční, takže zájemci se mohou přidat ke cvičení kdykoliv během školního roku.

„Obsahem kurzu bude teoretická i praktická příprava žen na možné napadení ze strany mužského agresora. Představíme si typické mýty ženské sebeobrany, ukážeme si aplikace a techniky, které opravdu fungují, a vysvětlíme, proč některé techniky hezky vypadají, ale nejsou pro ženu vhodné. Řekneme si, co vše znamená prevence v rámci ženské sebeobrany a proč některé věci nedělat,“ popsal Michal Janoušek, co účastnice čeká.

Pro účast v kurzu stačí sportovní oblečení, boty do tělocvičny, pití a dobrá nálada. Registraci je nutné udělat na www.kapap-czech.cz v kolonce Registrace na akce.