VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žít v Kamenné ulici není žádný med. Strážníci zde zvýší dohled

Cheb - Občan Chebu kritizuje pomalý zásah městské policie po napadení člověka. 

4.9.2013
SDÍLEJ:

CHEBSKÁ KAMENNÁ ULICE mezi oázy klidu rozhodně nepatří.Foto: Deník/ Václava Simeonová

Projít večer nebo v noci chebskou Kamennou ulicí, to chce občas notnou dávku odvahy. Důvodem je skupina obyvatel, která v lokalitě bydlí a která začíná naplno žít právě od odpoledne. Naposledy na problematickou ulici upozornil Karel Novotný z Chebu. Podle něj ale v tomto případě selhává také městská policie.

Podle občana mělo ve spodní části ulice dojít v noci ze čtvrtka na pátek k napadení člověka.

„Kolemjdoucí byl napaden občanem ze skupinky Romů posedávajících a popíjejících u spodní večerky," popisoval Karel Novotný s tím, že se stal incident ve 22.45 hodin v blízkosti bodu kamerového systému. „Ještě ve 23.13 hodin nikdo z městské policie nepřijel. Ptám se: jak je možné, že pokud zde špatně zaparkuje automobil na chodníku, přijede hlídka maximálně do pěti minut a při napadení občana se i po 28 minutách nic neděje?" zlobil se a podotkl, že to není poprvé, kdy byl v lokalitě svědkem napadení, ke kterému měla hlídka přijet až po delší době.

„Bohužel se mi zdá, že je Městská policie Cheb ostudou našeho města. Tím, že budou pokutovat a vskutku rychle zasahovat při špatném parkování nebo průjezdu na kole pěší zónou, což by mohlo být řešeno domluvou, si respekt občanů opravdu nevybudují," konstatoval.

Stížností se již zabýval chebský místostarosta Michal Pospíšil, který má řízení městské policie na starosti.

„Popisovanou událost nechal prošetřit a konstatuje, že záznam z monitorování místa žádný incident v uvedeném čase neprokázal jen přítomnost tří postávajících osob," sdělila mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. „Oznámení o fyzickém napadení neobdržela ani Policie ČR," podotkla. „Těm, kteří jsou svědky incidentů, obecně doporučujeme, aby nečekali na případný zásah a věc neprodleně oznámili městské policii na linku 156. Obavy se tak mohou záhy ukázat jako oprávněné, ale i neoprávněné," uvedla.

Místostarosta Pospíšil ale uznal, že lokalita opravdu k nejklidnějším nepatří, a slíbil, že se zde zvýší dohled, a to zejména u tamní večerky a vinárny.

„Hned druhý den jsem absolvoval schůzku se státní policií, která nám také přislíbila, že v této lokalitě zintenzivní činnost," podotkl Michal Pospíšil a vysvětlil, že se problémy pomalu přesouvají. „Například z ulice 17. listopadu se nám již podařilo téměř vymýtit tamní velký problém, prostituci," sdělil. „Pánovi, který na situaci v Kamenné ulici upozornil, děkujeme," dodal chebský místostarosta.

Autor: Václava Simeonová

4.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení