„Dosud zde byl provizorní provoz,“ řekl chebský starosta Antonín Jalovec. „Cestu ohraničovaly pouze citybloky, navíc už byl asfalt v tragickém stavu.“ Na dva měsíce se tak silnice uzavřela a pracuje se zde na novém povrchu vozovky, vzniknou tady také klasické ostrůvky. „Dojde i k namalování definitivních čar, které budou na křižovatce s Májovou ulicí trochu odlišné oproti stavu před opravou,“ vysvětlil starosta.

Veškeré úpravy přijdou na 2,2 milionu s DPH a hotovo by mělo být do konce srpna. „Práce zkomplikoval fakt, že je podklad v horším stavu, než se předpokládalo,“ podotkl starosta. Původní vozovka se navíc na některých místech propadala, a tak dojde k jejímu vyfrézování i na větší části Májové ulice. „Tato změna práce navýšila o 200 tisíc korun. Zamezí se však tomu, aby se opakovaly propady,“ dodal Antonín Jalovec.

Čtvrté rameno kruhového objezdu se otevřelo v červenci roku 2015. Změnu musel schválit také dopravní inspektorát policie a krajská správa a údržba silnic. Někteří otevření ramene hned přivítali. Řada místních šoférů si cestu zkracovala přes čerpací stanici. Tak si totiž trochu zrychlili cestu při frontách, které se u kruhového objezdu ve špičkách tvoří. Někteří obyvatelé Májové ulice ale nadšení nebyli, báli se především velkého zvýšení provozu.