Předchozí
1 z 4
Další

Ubytování na hradě

Ubytování: Hrad

Lidé vybírají objekt, který dostane na obnovu půl milionu od pivovaru Krušovice. Horní hrad Hauenštejn.Zdroj: Archiv

Díky velmi netradičnímu ubytování na Horním hradě, který leží na rozhraní Doupovský a Krušných hor, si můžete vyzkoušet, jak se spalo za dávných dob spalo na hradech lidem spalo. Turistická ubytovna přímo v hradním areálu je hodná pro dobrodruhy, romantiky i rodiny s dětmi, soukromé akce nebo firemní teambuilding. Na hlavním nádvoří je hradní stánek s občerstvením. Ubytovaní mají prostory hradu k dispozici i po skončení otevírací doby a tak si mohou si například hrad projít v nočním hávu s loučí v ruce.

Vagony na horách

Ubytování: Železniční vagon

Netradiční ubytování je možné najít v krušnohorském městysu Kovářská, na místním nádraží, které nabízí projekt Vagony na horách. Foto: Deník/Edvard D. BenešZdroj: Deník/Edvard Beneš

Užijte si nádražní romantiku v nadmořské výšce 850 metrů a přispějte tím na rekonstrukci opuštěné stanice Kovářská. Po většinu roku uslyšíte kolem vagonu je foukání větru a našlapování liščích tlapek mezi kolejemi. Osobní vlaky jezdí z Chomutova do Vejprt a Cranzahlu už jen o víkendech v letní sezóně. Když pak zapadnou koleje sněhem, můžete jen nazout běžky a proběhnout se po trati.

Bohem zapomenuté místo

Ubytování: Posed

Bohem zapomenuté místoZdroj: Deník/VLP Externista

Bohem zapomenuté místo se nachází ve Valeči a nabízí roztomilé ubytování ve stylu posedu, kde vás budou rušit možná tak srnky nebo veverky. Vychutnáte si tak chvíle klidu ve skrytém ráji u Karlových Varů. Nechte se okouzlit lesem a loukou, na které se pasou volně žijící zvířata. V okolí se můžete věnovat cyklistice nebo turistice.

Roubenka U Babi

Ubytování: Roubenka

Roubenka u BabiZdroj: Deník/VLP Externista

Někdo ve volném čase hraje golf, někdo bez přestávky hltá hodiny a hodiny amerických seriálů. A někdo věnuje všechen svůj volný čas velebení místa, odkud pocházejí jeho předci. Jako například Antonín Podvalský, který miluje Hazlovsko. Dnes se díky tomu můžete ubytovat v 250 let staré roubence, posedět si v maštali a zregenerovat se ve wellness koutku ve stodole. Nenechte se zastrašit pokroucenou historií Sudet. Tady už se dávno píše úplně nová kapitola.