Rekordní počet závodníků a obdivuhodné časy - to byl 32. závod Zlaté míle. Tu už šestnáct let pořádá 3. Základní škola v Chebu. V tomto ročníku si Zlatou míli zaběhalo 101 závodníků.

„V lesoparku na Zlatém Vrchu se u příležitosti běžeckého závodu scházíme dvakrát ročně,” informovala Štěpánka Dostálová z 3. základní školy. Za krásného slunečného počasí zahájili závod malí prckové. „Ti závodili na trati dlouhé šedesát metrů,” uvedla Dostálová.

Vítězi starší kategorie se stali Adéla Félová a Václav Vajc, kteří nejlépe zdolali trať dlouhou 350 metrů. „Běžela jsem, co nejvíce to šlo,” řekla Adélka. „Mám velkou radost, že jsem závod vyhrála. Moc se mi tady líbilo a šlo opravdu o příjemně strávený čas.”

„Nejpočetněji zastoupená byla kategorie D, ve které běželi chlapci sedm set metrů. Tady startovalo osmnáct závodníků a nejrychlejší čas zaběhl Lukáš Petrikovič (2:35,39).

Sedmnáct dívek a žen se postavilo na start dlouhé míle - 1660 metrů. „Nejrychlejší běžkyní byla Markéta Petrikovičová s časem 6:51,16,” řekla Dostálová. Na stejně dlouhou trať si trouflo třiadvacet chlapců a mužů. Petr Šindler z Mariánských Lázní pokořil dosud nejrychlejší mužský čas a vytvořil nový absolutní rekord tratě 4:47,09. „Zlatou míli pořádáme už od roku 1995 a velké poděkování patří nejen závodníkům, ale také sponzorům,” dodala Dostálová.