„Městské policii bylo oznámeno, že u prodejny v Riegerově ulici došlo ke krádeži automatické pračky, která byla vystavená před obchodem,“ uvedl velitel hlídkové služby Městské policie (MP) Cheb Stanislav Makovička.

Oznamovatel strážníkům také dokonale popsal jeho oblečení. Netrvalo dlouho a zloděj byl v rukách policistů. „Policisté byli skutečně přivoláni na místo,“ potvrdila policejní mluvčí Martina Hrušková. „Pokud je mi známo, pachatel se snažil tu pračku rozebrat do šrotu,“ poznamenala. Protože se nejednalo o funkční pračku, řešili policisté jeho čin jako přestupek a pachatel na místě zaplatil pokutu.

Uprostřed města si také chtěli přijít na své dva zloději nafty. Z nákladního auta, které bylo zaparkované v chebské Pražské ulici se za bílého dne pokoušeli odčerpat naftu. To se jim nepodařilo, naopak putovali na policejní stanici.

Lidem se hodí téměř vše. A dostanou to, i když jim brání zámek. Ašští policisté pro změnu řeší případ nezvyklé krádeže. Neznámý pachatel se v Okružní ulici vloupal do uzamčené klece, ze které odcizil dva kusy prázdných lahví na propan butan. Zámek překonal i ten, kdo se vloupal do sklepní kóje Dvořákově ulici v Chebu. Odcizil různé nářadí včetně doplňků, bednu na nářadí a několik sklenic zavařenin. Způsobil škodu přesahující sedm tisíc korun.