„Že mi někdo ukradl benzin z auta, jsem si všiml, když jsem jel do města a svítilo na mě varovné světlo palivové nádrže. Pomyslel jsem si, že je to blbost, protože jsem den předtím tankoval 15 litrů paliva a ujel jsem leda tak šest kilometrů do města a zpátky," popisoval. „Zloději mi prořízli přívodní hadici, která vede do nádrže. Benzin ukradli také sousedům. Parkuji tady již mnoho let a nikdy se mi nic podobného nestalo."

Ačkoliv je škoda na benzinu jen několik stovek korun, oprava škody, kterou zloději napáchají, je daleko dražší. Podle značky auta a způsobu krádeže se škoda může vyšplhat i přes deset tisíc korun.
Policisté na Chebsku za letošní rok evidují čtyři případy a všechny se staly v Aši.

„Neznámý pachatel v Aši poškodil na nákladním vozidle víčko nádrže a následně odcizil 220 litrů motorové nafty," uvedl policejní mluvčí Pavel Valenta jeden z nich. „V dalším případě se podařilo zloděje dopadnout. Byl jím pětadvacetiletý muž z Chebska, který z nákladního vozu ukradl 210 litrů nafty." Také v posledním případě jde o náklaďáky, ze kterých někdo vycucnul' 500 a 100 litrů nafty.
Případy s menší škodou mohou být řešené jako přestupek.