Hrůzný nález udělaly skalenské děti, když se o víkendu vypravily do části obce zvané Zelená. Na pastvině, okolo které mladí chlapci procházeli, se zhruba deset metrů od ohradníku povalovala uřezaná hlava telete.
„Šli jsme dozadu na Zelenou a cestou jsme museli po panelové cestě okolo pastviny,“ uvedl jeden z chlapců, 13letý Ondra. „Asi deset metrů od ohrady jsme viděli tu hlavu. Válela se tam jen ona, okolo už jsme nic nenašli,“ řekl.
„Ještě jsem koukal, jestli tam nebudou třeba vnitřnosti nebo další tele.“

„To je smrad,“ okomentoval nález policista, který přijel na místo, aby udělal fotodokumentaci. Poblíž hlavy se povalovala ještě další visačka s čílem. „Ta patří dospělé krávě, mohla ji ztratit,“ řekl Jiří Bergmann, zástupce společenství zemědělců, kteří na pastině hospodaří. „Nalezenou hlavu odvezeme do kafilerie. Byla to jalovička, odhadem tak stokilová,“ upřesnil.
Škoda na zvířeti činí 6 500 korun. „Na podzim bych za ni ve výkupu dostal tak 15 tisíc korun,“ řekl.
Zároveň dodal, že se zemědělcům ztrácejí zvířata i z jiných lokalit.
„V Novém Kostele nám zmizela dospělá kráva.“

Na pastvině u Skalné kromě telecí hlavy nenašli policisté žádné stopy. „Nevidím tu nikde ani krev,“ konstatovala další členka přivolané policejní hlídky. „Asi ji smyl déšť.“
Podle informací chebské policejní mluvčí Stanislavy Hojdové se letos jedná o druhý oznámený případ.
„Neznámý pachatel 1. dubna na pastvině u Nové Vsi usmrtil tři telata. Byl ale při činu vyrušen, takže utekl a zvířata nechal na místě.“
V tomto případě činila způsobená škoda 15 tisíc korun.