Stále konkrétnější obrysy dostává značka Povinná zimní výbava v Aši. Minulý týden jednal starosta Aše Dalibor Blažek s odpovědnými orgány, setkání se zúčastnil i předseda dopravní komise v Aši Miloš Kubíček.

„Bohužel jsme se museli spokojit s tím, že značky budou platit pouze v Aši,“ řekl k výsledkům schůzky Kubíček a vysvětlil, jaké konkrétní podmínky musí město splnit: „Na značku musíme upozornit dopředu, aby měli uživatelé komunikace případně možnost se městu vyhnout. Zároveň musí být před značkou místo na odstavení vozidla, kde by si řidiči mohli například nasadit na kola sněhové řetězy,“ uvedl. „To je problém zejména ve směru od Hranic,“ upozornil.

„Nicméně zpracujeme studii, o které budeme dále jednat. Kdybych nevěřil tomu, že je to možné, nešel bych do toho,“ poznamenal.
„O plošném povinném vybavení na zimu se v naší republice dlouho jen mluví, ale zatím se nic neděje. Naše legislativa totiž upřednostňuje to, aby byly komunikace všem přístupné před bezpečností. Aš by měla být první vlaštovka, kde je bezpečnost přední,“ rozhořčil se s tím, že se stačí podívat, jak vypadá ve městě dopravní situace v zimě.

Nákladní vozy totiž často zůstávají stát i v mírném kopci na Chebské ulici, protože jej prostě nejsou schopné vyjet.
„Já si myslím, že je to dobře, když tu bude platit taková značka,“ řekl mladý Ašan Tomáš. „Mělo by to být trochu bezpečnější,“ poznamenal.
Starosta Dalibor Blažek už před časem podotkl, že by byl rád, kdyby značka platila již tuto zimu nebo alespoň v co nejkratší možné době. Udělá pro to maximum.