Svému klubu pořádně zavařili fandové chebského Unionu. Kvůli nim musí fotbalový klub zaplatit stotisícovou pokutu, kterou dostal za jejich řádění. Nelíbil se jim výsledek utkání s Hazlovem. Vyřídit si to šli s hlavním rozhodčím Petrem Hodačem ručně.

Klub nyní trpí za nedostatky v pořadatelské službě právě při tomto dramatickém mači. Fotbalové derby v rámci druhého kola krajského přeboru totiž rozhodli hosté ve svůj prospěch až brankou v nastaveném čase. Zápas skončil vítězstvím Hazlovských. Tedy Union Cheb : Jiskra Hazlov 1:2!

O situaci v klubu se začali zajímat i představitelé Chebu a vydali se za Ivanem Haškem, předsedou Českomoravského fotbalového svazu. „Sto tisíc korun pokuty je pro klub likvidační,“ řekl starosta města Jan Svoboda.

„Ivanovi Haškovi jsme kladli otázku, zda je krajský fotbalový svaz od toho, aby likvidoval mužstva, nebo aby rozvíjel fotbal.“ Předseda Českomoravského fotbalového svazu se situací v Chebu nic dělat nemůže. „Trvám na tom, že by se rozhodčí neměl ani urážet, natož fackovat. Ale měl by se vymyslet systém pokut a trestů nějak jinak,“ dodal Svoboda.

Zda je trest tvrdý, je podle předsedy Karlovarského krajského fotbalového svazu Rostislava Votíka věc názoru. „Vzhledem ke společenské nebezpečnosti a brutalitě útoku na rozhodčí a hráče soupeře považuji výši pokuty za přiměřenou.“

Podotkl také, že chápe i opačný postoj. „Ale naší povinností je vymýtit tyto jevy z našich stadionů. Pokud by pořadatelé a funkcionáři Unionu Cheb 2001 plnili řádně svoje úkoly, k celé situaci by jistě nedošlo. Je teď na funkcionářích Unionu Cheb, aby nesli následky nedostatečné pořadatelské služby,“ dodal .
Chebští s trestem nesouhlasí. „Považujeme ho za nepřiměřený,“ sdělil David Kuna, manažer chebského klubu.

„A jestli je spravedlivý? Není to tak dávno, kdy došlo k inzultaci rozhodčího při utkání Lokomotiva Karlovy Vary versus Lomnice,“ řekl Kuna. Karlovarský klub dostal pokutu deset tisíc korun a trest uzavření hřiště na dva zápasy. „Lokomotiva požádala o odklad platby o několik měsíců a bylo ji vyhověno,“ uvedl Kuna.

Oproti tomu podle něj svaz nepovolil Unionu ani odklad platby o měsíc a půl. Pokuta, kterou Union dostal, činí sto tisíc korun.

K tomu se podle něj vztahují i další náklady za uzavření hřiště a vzdálenost 40 kilometrů od Chebu, čímž se trest zvyšuje o dalších 40 tisíc korun. S touto částkou klub v rozpočtu rozhodně nepočítal.

Město Cheb o finance žádat nechtějí. „Město náš klub podporuje grantovým systémem a my jsme za tuto podporu velmi vděčni,“ řekl manažer klubu.

Odpovědimanažera klubu Davida Kuny na otázky Deníku! Klikněte zde!

Deník se na názor ptal také Rostislava Votíka, předsedy výkonného výboru Karlovarského krajského fotbalového svazu.Čtěte zde!