Zcela reálně vypadající zranění čeká na mladé zdravotníky na připravované soutěži mladých zdravotníků v Chebu. Soutěž se bude konat 21. dubna od 9 hodin v okolí kostela sv. Mikuláše v Chebu.

„Přihlášky přijímáme do konce tohoto týdne,“ poznamenal Stanislav Fletter, vedoucí Oblastního spolku Českého červeného kříže (ČČK) v Chebu. „Potíž je v tom, že se školy nechtějí moc hlásit, přitom umět první pomoc je velmi prospěšné a právě při přípravě na soutěž se děti nejvíce naučí,“ uvedl.
Jak upřesnil, děti budou rozdělené do dvou kategorií – mladší a starší žáci. Na mladší čeká pět stanovišť, starší jich budou mít sedm. Fletter nakoupil dokonce i novou sadu maskování, takže zranění budou vypadat skutečně jako pravá. „Mohou se přihlásit i mateřské školy a pokud by tomu tak bylo, připravíme těm nejmenším speciální jednoduché disciplíny,“ uklidnil případné zájemce.

Soutěž je postupová, vítězové jednotlivých kategorií se dostanou do regionálního kola, odkud mohou pokračovat do celorepublikového.

S ČČK spolupracuje základní škola na Kostelním náměstí, kde budou mít soutěžící zázemí, na stanovištích se objeví také studenti z chebské Střední zdravotnické školy.

„Musím popravdě přiznat, že někdy ty děti umí víc, než dospělý člověk,“ konstatoval Cheban Jan Fidler.