Obyvatelé Karlovarského kraje, kteří musí nečekaně řešit problémy se zuby mimo hlavní pracovní dobu ve všední dny, už nebudou muset jezdit na pohotovost mimo region. Od 1. prosince bude totiž tato služba opět pro veřejnost obnovena. Zajistí ji střídavě stomatologové v Ostrově a Chebu.

Pohotovost nefunguje v Karlovarském kraji od letošního dubna, kdy zubaři v regionu odmítli sloužit mimo základní ordinační dobu. Kraj na pohotovost už potřetí vyhlásil výběrové řízení, dvakrát se do něj nikdo nepřihlásil.

Od 1. prosince budou pohotovostní služby ve všední dny zajišťovat společnost Fitdent s.r.o. v Chebu a MDDr. Miroslav Dušek v Ostrově. Víkendový provoz zubních pohotovostí zůstává beze změny - v Karlových Varech a v Sokolově se ordinuje v areálech nemocnic, v Chebu zajišťují pohotovost stomatologové ve svých ordinacích.

Zubní pohotovost ve všední dny bude v provozu od pondělí do pátku v časovém rozmezí mezi 15. až 18. hodinou. V pondělí a ve středu budou sloužit lékaři ze společnosti Fitdent s.r.o. na adrese 17. listopadu 22 v Chebu, v úterý, čtvrtek a pátek se pacienti s akutními obtížemi mohou obracet na lékaře Duška, který sídlí v objektu Myslivna na adrese Jáchymovská 225 v Ostrově,“ informuje Jarmila Ivasková z Oddělení vnějších vztahů a styku s veřejností Krajského úřadu Karlovarského kraje.

„Po měsících vyjednávání a díky vytrvalé snaze mohu s radostí oznámit, že se nám podařilo najít zubní lékaře, kteří jsou ochotni poskytovat potřebnou péči i ve všedních dnech. Veřejnou zakázku na zajištění zubní pohotovosti jsme vyhlásili opakovaně a bez úspěchu, napotřetí se to konečně povedlo a nakonec jsme se dohodli se dvěma subjekty. Fakt, že jeden sídlí v Chebu a druhý na opačném konci regionu, tedy v Ostrově, je z hlediska dostupnosti téměř ideální rozmístění pro všechny obyvatele regionu,“ uvádí hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Ostrovský stomatolog Dušek začal před pár dny fungovat v Myslivně i jako standardní zubní lékař pro běžnou veřejnost. Zpráva o tom, že se Ostrovu podařilo zajistit zubního lékaře, způsobila velký zájem. Lékař tak musel vyhlásit dočasný stop stav. „Všechny volné termíny jsou momentálně obsazeny. Kapacita ordinace je tímto zaplněna z jedné třetiny. Další termíny budeme vypisovat dle situace. O všem budeme informovat na webových stránkách s dostatečným předstihem. Pravděpodobně v listopadu otevřeme další termíny k registraci na prosinec a leden,“ stojí na webových stránkách ostrovské zubní ordinace v Myslivně. O přetlaku svědčí i fakt, že na webu není k dispozici telefon a pacienti se mohou objednávat jen e–mailem.

Nový ostrovský stomatolog Dušek měl různé nabídky, ale nakonec se rozhodl pro toto město. „Náš odbor sociálních věcí hledá možné adepty na fakultách po celé republice. Zadařilo se a podařilo se nám oslovit lékaře, který působí na Stomatologické klinice ve Fakultní nemocnici Plzeň. Je to stomatolog, který ovládá i chirurgii. Nabídli jsme mu atraktivní podmínky, náborový příspěvek, peníze na vybavení ordinace i byt přímo v Myslivně. Poohlížel se i po jiných destinacích, ale Ostrovu dal nakonec přednost. Dostane sice od nás byt, ten ale nebude využívat naplno, protože stále bydlí v Plzni. V nových prostorách zubařské ordinace se počítá se třemi křesly pro pacienty, rentgenovým pracovištěm a recepcí. Ostrov snad regionu tímto směrem pomůže,“ uvedla letos v září ostrovská místostarostka Kateřina Domalípová.