Oblíbenost zumby je natolik velká, že se necvičí jen v městských fitnescentrech, ale téměř kdekoliv. V krásenské sokolovně se sešlo neuvěřitelných 108 cvičenců, z toho čtyři odvážní muži, aby si pod vedením instruktorky Heleny Greplové zkusili tento nový styl tance.

„Příchozí vydrželi cvičit celých 90 minut v ostrém tempu a sokolovna praskala ve švech,“ poznamenala účastnice párty Lucie Poláková. „Atmosféra byla vynikající a spousta sportovců neodolala posezení po cvičení a vydatné večeři v místní nekuřácké restauraci. „Instruktorka by ráda v těchto akcích pokračovala a hodlá je pořádat jednou do měsíce.

Doufejme, že na vstupenky nebudeme potřebovat rezervaci z důvodu velkého počtu zájemců. Zumba frčí prostě všude, ale je třeba říct, že to jak moc člověka nadchne, záleží opravdu z největší části na osobnosti a schopnostech instruktora, v našem případě temperamentní instruktorky Heleny,“ uvedla Poláková.

Zumba fitness program vznikl v Kolumbii, když si prý její tvůrce Alberto Beto Perez na lekci zapomněl tradiční hudbu. Zaimprovizoval tedy a použil latinsko-americkou hudbu, kterou zrovna poslouchal v autě.

Zumba je nový dynamický fitness program, který v sobě spojuje prvky aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců. Využívá základní kroky salsy, reggaetonu, merengue a cumbie (v pokročilejších hodinách se zapojí další prvky, třeba břišních tanců či tanga).

Zumba je založena na principu přerušovaného kardio tréninku, střídá se svižná část s pomalou a dochází ke spalování tuků a efektivnímu formování celého těla. Jak uvádí cvičitelé: „Při hodině propotíte veškeré oblečení, spálíte až 500 kalorií a přitom budete zářit úsměvem od ucha k uchu. Při hodině si totiž ani neuvědomíte, že cvičíte, nemusíte přemýšlet nad žádnými složitými kroky a budete se cítit jako na party.“
Zájemci se mohou poptat i ve fitnescentrech v Chebu, Aši a Františkových Lázních.