Letošní rok mohli lidé na výstavě spatřit i některá ze zajímavých zvířat. „Letos k nám na výstavu dorazilo přesně sto dvacet králíků, přes sto slepic, přibližně sto čtyřicet holubů a exotů kolem stovky,“ informoval organizátor výstavy Pavel Petrák. „Jako bonus zde měli možnost návštěvníci spatřit i ušlechtilá morčata a dvě kočky zvané Sfynx,“ pověděl Petrák.

Potíže při pořádání naštěstí nenastaly. „Potíže s přípravou nebyly. Finančně se s námi na výstavě podílelo město Aš,“ podotkl Petrák. Někteří lidé si výstavu velmi pochvalovali. „Jezdím sem z Chebu každý rok,“ pochlubila se Růžena Malá z Chebu. „Výstava je každý rok krásná. Nejvíce se mi líbí exotičtí ptáci. Ti mají velice krásně zbarvené peří,“ podotkla.

Od založení spolku chovatelů drobného zvířectva uplynulo již mnoho let. „První výstava drobných živočichů se konala v Aši už v roce 1952,“ pověděl další z organizátorů Karel Pařízek. „Byla to výstava bez posuzování zvířat,“ podotkl. Expozice zvířat se líbila hlavně dětem. „Jsem na výstavě poprvé, ale moc se mi tu líbí,“ řekla Žaneta Švábová z Lubence. „Nejhezčí se mi na celé výstavě zdají ušáci. Někteří jsou takoví zvláštní, mají velký kožich,“ dodala.