Vánoce se kvapem blíží. Určitě nejenom rodiče malých dětí v Chebu zajímá, co si tak mohou ani ne desetiletí človíčci přát. Téměř každý si myslí, že to jsou mobilní telefony, počítače a kdejaká moderní technika. Naopak, vedou živé dárky.

„Ze všeho nejvíc bych chtěla pod stromeček živého králíčka,“ řekla osmiletá Kateřina Josková. Se zvířátkem k Ježíšku by byla spokojená i její spolužačka Eliška Orságová: „Moc bych si přála pejska, na rasu si nevzpomínám, ale chtěla bych nějakého menšího. Přeju si ho už od první třídy.“ Zvířata v dětských srdcích technika zdaleka nenahradila. Pořád drží prim a dokazuje to les rukou, které se hlásily, že by chtěly k letošním Vánocům nějaké zvířátko, a to od křečků až po psy. „K Vánocům si přeju pořádného vlčáka, abych ho mohl cvičit a rozmazlovat,“ řekl Ondřej Dokulil, kterému je taktéž osm let.

Našli se ale i tací, kteří chtěli naopak něco z těch moderních technologií. „Rád hraju hry, tak bych si pod stromeček přál Nintendo s kamerou,“ řekl své přání desetiletý Andreas Čech. Existují ale děti, které mají rády jiný druh zábavy a rozvíjí si tím i svou tvořivost a představivost. „Od Ježíška bych k Vánocům chtěl modely letadel, protože je rád stavím,“ svěřil se žák třetí třídy Jan Štvíček. „Zatím bych asi nezvládl nějaké složitější stavebnice, tak mi budou stačit jednodušší.“

Osmiletý Michal Mastný by si k Vánocům přál vlčáka, stejně jako jeho spolužák Ondřej. Až trochu vyroste, tak by s ním rád chodil na cvičiště a později ho bral i na soutěže, ale to prý bude muset ještě nějaký čas počkat.