"Desetiletí rostl na zahradě paní Hesové v zahrádkářské kolonii u Jána," informovala mluvčí chebské radnice Simona Liptáková.

Tam také jako malá holčička Jaroslava Hesová vyrůstala. "Strom zasadil můj tatínek před zhruba třiceti lety," řekla dárkyně. "Ale já jsem ho nějak nevnímala, prostě do zahrady vždycky patřil. O zahradu se starali moji rodiče. Hlavně maminka, ta, pokud jí zdraví sloužilo, pěstovala květiny. Dnes je strom tak velký, že už v zahradě překáží," uvedla s tím, že nabídnout strom městu, byla pro její rodinu dobrá volba.

Město dostalo letos nabídku od čtyř majitelů. "Ve dvou případech stromy nebyly vyhovující," sdělila Simona Liptáková. Krásný vzrostlý strom z Božetína zase nešlo těžkou technikou převézt do Chebu. Volba proto padla na smrk, který je čtrnáct metrů vysoký a má šestadvacet letokruhů.

Dopravit a vztyčit vánoční strom trvalo tři hodiny a zdoben bude v následujících dnech. Stále také pokračuje stavba vánočního tržiště a město bedlivě sleduje vývoj vládních opatření.